Последни Новости

Прволигашите можат да сонуваат: Второлигашко дерби во ШТИП под рефлектори и 5.000 навивачи (ФОТО)

Борец ја совлада Брегалница со 2-0 на гостувањето во Штип во рамки на дербито во рамки на 4.коло во Втората лига Исток. Резултатот можеби е важен повеќе за велешани, но атмосферата...

Роботи им ја земаат работата на таксистите (ВИДЕО)

Таксистите во Јапонија ја губат работата и на нивно место доаѓаат роботи возачи, а до 2020 година во Токио сите такси возила ќе бидат оспособени за...

Од Вардар жестоко „удрија“ по МТВ: Чувајте си ги парите за мексикански сапуници

Македонскиот ракометен шампион Вардар на одличен начин ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите, откако славеше на гостински терен кај актуелниот европски првак Монпеље со 24:27. За жал, големиот триумф на...

5 одлични “back-to-school” понуди од Motorola

Новата учебна година е на својот...

Модна инспирација за модерни мајки од Хана Стрејфорд-Тејлор, блогерка која ги обожава фустаните

Виц - Мамо, што е љубовница? - Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет. - А љубовник? - Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти. window.fbAsyncInit=function(){ FB.init({appId:'115414118478765',status:true,cookie:true,xfbml:true,channelUrl:'http://www.femina.mk/channel.html'}); };(function(d){var js,...

Жените со мали гради имаат неколку предности, дознајте кои се тие

Градите на жените играат огромна улога во машката фантазија и тоа не е никаква новост. Но, фактот дека емотивната потреба на мажите ја одредува големината на градите на нивните избранички,...

Анѓушев и Николовски: Олеснетите царински бариери, ја спасија месната индустрија од колапс, а граѓаните...

Времената мерка за ослободување на царинската давачка за увоз на смрзнато свинско месо, даде позитивни резултати за развојот на домашната месна индустрија, порачаа на денешната прес конференција потпретседателот на Владата...

Сите заедници на 30 септември да гласаат за европска Македонија, порача Ахмети од Охрид

„Сите го сакаат мирот, а на 30 септември се гласа за мир, сите ја сакаат иднината, а на 30 септември се гласа за иднината, сите ја...