Туристи на социјалните мрежи попладнево објавуваат фотографии и видео материјали од денешното невреме во Грција.

Најкритично е во местото Никити на вториот крак каде може да се забележат автомобили во морето. Нема вода и струја, а за сега нема информации за повредени македонски туристи.

Силно невреме на Халкидики

Силно невреме на ХалкидикиНикити, Ситониа, втор крак

Posted by Press24.mk on Tuesday, June 26, 2018

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here