Сауди Газете објави на Твитер видео снимка од слетувањето на авион без преден стоен трап на аеродром во Џеда.

Ербас 330-200 на компанијата Сауди Арабиан Ерлајнс во кој се наоѓале 151 лице бил на лет од Медина кон Дака кога е пријавен технички проблем.

Пилотот избрал принудно слетување во Џеда, но претходно морал да кружи над аеродромот за да го потроши горивото.

loading...

Слетувањето брз преден стоен трап било успешно, а патниците и членовите на екипажот го напуштиле авионот низ излезите за случај на опасност.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here