Почитувани граѓани овој викенд поточно денес и утре (недела) ако патувате ширум Балканскиот Полуостров бидете ВНИМАТЕЛНИ поради опасноста од локално невреме проследено со интензивни поројни врнежи од дожд, силни грмежи и електрични празнења, засилен ветер и појава на град.

Во зоната на големата нестабилност се очекува и значително количество на воден талог кое може да услови и локални поројни поплави.

loading...

Ова се однесува за најголемиот дел од Балканскиот Полуостров што значи во сите држави од Балканот атмосферата ќе биде нестабилна па затоа како што претходно кажавме доколку патувате да бидете ВНИМАТЕЛНИ.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here