Познатито новинар Танкреди Палмери пишува на Твитер дека УЕФА би можела да го исфрли Милан од европските натпреварувања за наредната сезона.

„Росонерите“ во период од 2015. до 2018. година има негативен баланс од 100 милиони евра, а тоа е причина и зошто не се договорија со УЕФА.

loading...

Милан заврши на шестата позиција во Серија А, со што изборија директен пласман во групната фаза на Лигата на Европа, но може нивниот сон да биде уништен.

УЕФА и претходно реагираше жестоко попради финансискиот фер-плеј, па големи казни добија Клуж, Днипро и Левски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here