Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас низ насмевка коментира- Северна Македонија, како што самите си се нарекуваат…

Ова доаѓа по „фантастичниот“ договор кој Владата на Македонија го потпиша со Грција со кој се согласи со промена на нашето уставно име.

Погледнете го видеото во продолжение:

loading...

Коѕијас: Тие самите веќе си се нарекуваат Северна Македонија

Коѕијас: Тие самите веќе си се нарекуваат Северна Македонија

Posted by Press24.mk on Tuesday, June 26, 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here