амуел Ето и Адис Јаховиќ, тие се главните фаци кои се борат за опстанокот на Коњаспор во прва лига. Го совладаа Кашимпаша со 2:0, откако Камерунецот го отвори резултатот во 11-та, а Македонецот го затвори во 86-та.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here