Марсеј и Рен вчера одиграа возбудливо реми со четири погодока, но пред да започне мечот, шуото го украде еден млад фан на домаќините.

Навивачот на Марсеј требаше само почесно да го изведе почетниот удар, но тој реши да ги искористи своите 30 секунди слава, не застана тука, тргна кон притивничкиот гол и ја затресе мрежата на Рен додека играчите од двата табора зачудено стоеа.

За перформансот да биде комплетен, тој откако постигна гол, почна да слави, го соблече дресот и на колена се лизгаше по тревата на големо воодушевување на публиката на Велодром.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here