Премиерот Зоран Заев вечерва треба да се сретне со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Според владини извори за Скај, средбата ќе се оддржи во 19 часот во зградата на Владата на Република Македонија.

Според извори на средбата главен акцент ќе биде ставен на преговорите со името, а ќе се разговара и за откочување на реформите во Собранието, како и за други актуелни состојби во зејмата, пренесе Скај.

loading...

Инаку Христијан Мицкоски вчера имаше прва официјална средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, која како што рече Ахмети била за запознавање, а не за преговарање.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here