Најавите се оствари. Лука Модриќ е избран за најдобар фудбалер на светот во изборот на ФИФА.

Хрватот зад себе остани одлична сезона  во која со Реал Мадрид повторно стана европски шампион, додека со Хрватска играше во финалето на Мундијалот.

loading...

Во изборот за оваа награда беа и Кристијано Роналдо и Мохамед Салах.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here