Борец ја совлада Брегалница со 2-0 на гостувањето во Штип во рамки на дербито во рамки на 4.коло во Втората лига Исток. Резултатот можеби е важен повеќе за велешани, но атмосферата е уште поважна за македонскиот фудбал.

Со оглед на тоа дека натпреварот на „Градскиот стадион“ во Штип се одигра под рефлектори, а трибините беа исполнети до последно место. Атмосферата беше достојна на едно дерби од Прва лига, но сегашните „елитни“ клубови можат само да сонуваат за вакво нешто. На стадионот имаше две навивачки групи, факели и се она што го краси фудбалот.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here