Одлуката наградата „Пушкаш“ да се додели на Мо Салах предизивика неброение реакции вечерва, пред се негативни и притоа со поддршка за Роналдо.

Многумина сметат дека голот со кој Салах ја зема оваа награда не е ниту најдобар во сезоната на Ливерпул, а камо ли во светот.

За голем дел, оној погодок на Кристијано Роналдо против Јувентус во Лигата на шампионите со ножички нема конкуренција.
https://twitter.com/youngfernandes/status/1044302062392102923
Во бројните реакции од кои издвоивме неколку, навивачите сметаат дека на Роналдо (кој не присуствуваше оваа вечер на церемонија) му е направена нова неправда со оценки дека ова е „превара на векот“.
https://twitter.com/LANREWAJU_/status/1044302079752318977
https://twitter.com/ginger_culchie/status/1044302639868063745
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here