Новата луксузна државна лимузина успешно помина серија на тестови и наскоро ќе го добие својот најважен патник.

Идејата е претседателот да има свое посебно возило, но заедно со него да се развива линија а останатите високи државни функционери.

По големиот број на тестови, Кортеж наскоро ќе биде подготвен за сериско производство, потврди рускиот министер за индустрија и трговија, Денис Мантуров.

loading...

„Автомобилот наскоро ќе биде подготвен за јавна презентација“, вели Мантуров.

Точниот датум на промоција не е соопштен, а претходно се шпекулираше дека тоа може да се случи на седми мај.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here