Среќна вест: Шумахер се разбудил од кома и ја препознал сопругата

Легендата на Формула 1. Михаил Шумахер се разбудил од кома, по кобната несреќа која се случи на 29. декември, потврди семејството, пренесоа медиумите.

Неговото семејство се заблагодари за поддршката и молитвите на сите.

Тој ја познал неговата сопруга кога се разбудил од кома по несреќата која ја доживеа за време на скијањето на француските Алпи.

loading...

Среќната вест за Шумахер се шири брзо, но исто така се зборува дека Шумахер ќе остани инвалид до крајот на својот живот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here