Македонскиот фудбалски репезентативец влезе во историјата на шпанската Примера откако вечерва во само две минути даде два ефектни гола од слободен удар за да му донесе водство на Леванте на тешкото гостување против Атлетик Билбао.

Барди првиот гол го постигна 42′ минута

А вториот во 44′ минута

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here