Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон се наоѓа во критична состојба и во текот на ноќта треба да му биде извршена операција.

Последните информации кои ги објави Скај спортс се дека тој има оштетувања на мозокот и бил донесен во лоша состојба во болница. Наводно, тој имал здравствени проблеми уште синоќа, но од медиумите се криела целата ситуација до денеска.

Пријателите на Фергусон тврдат дека тој се жалел на болки уште од четвртокот.

loading...

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here