Sunday, September 2, 2018
Home Автомобили

Автомобили

Pagani Zonda HP Barchetta: Запознајте го најскапиот автомобил на светот!

Најскапиот автомобил на светот е дело на италијански Pagani, наречен е Zonda HP Barchetta и ќе бидат произведени само три вакви модели. Еден од трите модели кои што ќе бидат произведени ќе...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ? Зошто служат точките на шофершајбната од автомобилот

Сигурно сте ја забележале интересната линија со точки кои се поставени на ивицата од шофершајбната на автомобилот, а сега знаеме и за што служат. Овие црни точи се нарекуваат фрит и имаат...

Австријците се фалат со “грабливецот” од 1325 коњски сили

Иако пазарот на суперавтомобили е преполн бидејќи мал број на луѓе можат да си дозволат возило кое чини милиони долари, австрискиот производител "Milan" верува дека може да им понуди нешто поразлично...

ПРЕМИЕРА: Renault Megane RS Trophy – Повеќе сила, намалена тежина, подобрена шасија и повеќе...

Како што очекувавме, Renault ја претстави пожешката Trophy изведба на Megane RS – кој сега нуди 300 коњски сили и 400 Nm вртежен момент од 1.8-литарскиот турбо-бензинец! Измените кои ги носи Trophy...

БМВ ПОЧНА СЕРИСКО ПРОИЗВОДСТВО НА НОВАТА СЕРИЈА: ДОАЃА ЛУКСУЗНО КУПЕ! (ВИДЕО)

БМВ Купе од новата серија имаше светска премиера на средината на јуни, а речиси еден месец подоцна, првите примероци на возилото се симнаа од производните ленти. Баварците во погонот во Динголфинг инвестираа...

Рекордна распродажба: Волво продаде цела серија автомобили за само 39 минути!

Волво за купувачите во САД направи ограничена серија од 20 примероци на моделот С60 Полстар со 420 КС. Откако во јуни ја претстави новата генерација на моделот С60, Волво објави дека за...

Пет супер трикови за заштеда на гориво

Малкумина знаат вистински совети и трикови како да се намали потрошувачката на гориво кај автомобилот. Со овие пет совети секој може да вози поевтино. Исклучете ја климата во автомобилот За жал, ова не е мит...

Јагуар ќе вложи 18 милијарди долари во електромобили

Британскиот произведувач на автомобили, Јагуар Ленд Ровер ќе вложи 18 милијарди долари во електрични возила наредниве три години. Тоа значи дека Јагуар се откажува од дизелот, по бројните забрани и ограничувања,...

МАКЕДОНИЈА Нови правила: Ако не го носите овој документ во вашиот автомобил за кој...

Постојат некои сообраќајни правила кои малкумина ги знаат, а може скапо да ги чинат граѓаните. Според законот за прекршоци, книшката за казнени поени е задолжителен документ. Законот за прекршоци предвидува парична казна од...

Corvette ZR1 претставува технолошко чудовиште на четири тркала

Сите љубители на Corvette со нетрпение ја очекуваа најновата ZR1 варијанта на седмата генерација на американскиот спортски автомобил, претставен за прв пат како концепт во 2014 година. Со максимална брзина од 341...

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе