Saturday, September 29, 2018

Како реагираат кучињата кога ќе запознаат бебиња на други животни?

29.септември 2018Овие кучиња за прв пат имаа прилика да се запознаат со бебиња од други животни, кои не се од нивната врста. Погледнете ги нивните реакции и како се снаоѓаат.Некои...

Твојот смартфон вс. оценките на твоето дете

Податоците се од американски проект кој изминативе 10 години следи и евидентира како мозокот на децата се развива со тек време. Како дел од проектот се интервјуирани деца и родители...

Најава – Toyota со три модели на саемот во Париз

Париз, од 4. до 14. октомври ќе биде центарот на автомобилската индустрија, местото каде ќе се одржи последниот голем саем за автомобили оваа календарската година. 24auto.mk...

Каратистите на Макпетрол подготвени за есенскиот дел од сезоната

,,КРОАЦИЈА ОПЕН 2018,,  Каратистите на КК Макпетрол...

Сара Џесика Паркер во црвен балски фустан на гала во Њујорк

Виц - Мамо, што е љубовница? - Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет. - А љубовник? - Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти. window.fbAsyncInit=function(){ FB.init({appId:'115414118478765',status:true,cookie:true,xfbml:true,channelUrl:'http://www.femina.mk/channel.html'}); };(function(d){var js,...

Стоилковски: Втор прекин во блокот два на РЕК БИТОЛА за 20 дена

РЕК Битола повторно во прекин! Блокот 2 е надвор од погон. Причина е експлозија во 6 КВ напонска келија за напојната пумпа. Блокот сигурно ни денеска нема да биде ставен...

(ФОТО) Јелена Костов шокираше со новата промена, ваква не сте ја виделе досега

Познато е дека пејачките сакаат да експериментираат кога е изгледот во прашање, па тоа го направи и српската пејачка Јелена Костов. Таа е многу активна на социјалните мрежи каде секојдневно објавува...

На Ботас му лежи патеката во Сочи, Финецот го предводеше Мерцедес до 1-2 во...

Луис Хамилтон е во страшна форма откако триумфираше во Италија и Сингапур и креираше 40 бода предност во генералниот пласман во однос на Себастијан Фетел. Британецот...

Следете не

9,516FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -
loading...

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

Коѕијас го претстави договорот за името

Нацрт договорот за промена на името на Македонија, кој следната недела треба да го донесе шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во Скопје претрпел...