Sunday, September 2, 2018
Home Види Повеќе

Види Повеќе

Го зедовме братот на жена ми во Германија за да му помогнеме, а тој...

Галама здраво. Јас потекнувам од скопското село Волково. Со сопругата и двете деца живееме во Германија десетина години. Успеавме од ништо да направиме еден пристоен живот, во кој и двајцата работиме,...

Доаѓа нов радар: Полицијата од сега нема да мери само брзина, обратете внимание и...

Американската компанија „ComSonics“ од Вирџинија направила уред кој изгледа како класичен радар за брзина, но тој уред отчитува фреквенции на испраќање СМС пораки, пренос на податоци и разговор на мобилен телефон. Пишувањето...

ВРЕДИ ДА СЕ ЗНАЕ: Што да направите ако ве испече медуза или ако згазнете...

Сè зависи од тоа каде медузата ве изгорела, но симптомите обично се јавуваат пет минути по контактот и траат неколку часа – до 24 часа. Сонцето не е единствената опасност која демне...

Кои авиони ја прелетуваат Македонија во моментот?

Дали ве интересира кои авиони ја прелетуваат Македонија во моментов? На која висина се наоѓа, дестинација на летот, со која брзина се движи и многу други интересни работи на едно место. flightradar24.com

Зошто животот после смртта е невозможен?

Дали постои живот после смртта? Прашање што отсекогаш го фасцинирало човекот. Сега еден физичар тврди дека го знае одговорот. Шон Керол, космолог и професор на Технолошкиот институт во Калифорнија, вели дека за...

Триесет интересни факти за Куба

Куба, држава-архипелаг на северните Кариби, се наоѓа меѓу Карипското Море, Мексиканскиот Залив и Атлантскиот Океан и е една од најпосетените земји во светот со околу два милиона туристи на годишно ниво. Северно...

На најстуденото место на Земјата боли и кога дишете

Колку студено може да биде на Земјата? Очигледно, постудено отколку што можеме да замислиме. Ново проучување на податоците од сателитите покажува дека долините во големите глечери на Антарктикот може да достигнат...

“Време е да му дозволиме на Шумахер да живее во мир”

Ретко денес кој ја знае здравствената состојба на Михаел Шумахер. Легендарниот возач на Формула 1 доживеа ужасна несреќа кон крајот на 2013 година, а во последните неколку години речиси никој не знае што...

Што му прави гледањето во телефонот на телото?

Неверојатно е, но истовремено и страшно колку многу се сменила технологијата во текот на последните десет години. Не толку одамна, телефоните со екран на допир кои може да се поврзат на...

До 2030 овој град ќе биде под вода

Кралството Тајланд е едно од најпознатите туристички места во Азија, а Бангкок е еден од најголемите градови во оваа земја. Иако има дури 14 милиони жители, наскоро градот може да исчезне,...

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

Galaxy S10 vs iPhone XS Plus vs LG V40 vs Pixel...

Со завршувањето на летото, голем дел од популарните компании планираат да претстават нови уреди кои ги очекуваме со нетрпение. Од Samsung до Apple, ова...