Friday, August 31, 2018

Флорентино Перез го нападна Интер: Сакаа да ја купат нашата 10-ка без да платат!

Интер ова лето се обиде во Милано да го донесе Лука Модриќ, се говореше дека Хрватот имал џентлменски договор со Реал Мадрид за заминување од Сантијаго...

Фотографии од Honor 8X Max: iPhone X дизајн и неверојатен 7.12 инчен дисплеј

За време на IFA настанот во Берлин, Honor ќе претстави неколку нови смартфони, меѓу кои е и 8X Max - уред од...

Фудбалерите на Реал Мадрид ги освоија речиси сите наградите на УЕФА

Монако, 30 август 2018 (МИА) -  Ждрепката во Монако за групната фаза на Лигата на шампионите, УЕФА ја искористи да ги прогласи и најдобрите поединци за минатата сезона во елитното...

Хомеопатска компанија повлекува над 600 производи

Ова е второ вакво повлекување на производи од страна на Кинг био, откако во јули објавија дека тргаат 3 производи од пазарот. Минатата недела тие повлекоа уште 32 детски и...

Поради Дизелгејт ќе има откази во Volkswagen

Volkswagen Group планира да направи сериозна чистка во својот кадар и тоа во делот на инженерскиот и менаџерскиот состав поради врската на неговите службеници со скандалот...

Facebook Watch, конкурентот на YouTube, достапен за сите корисници во светот

Facebook Watch е името на видео платформата започната од Facebook пред една година, до оваа недела достапна само за корисниците од САД....

Не можеше да остане незабележана: Лејди Гага …

Лејди Гага го обожава центарот на вниманието и умее да го привлече максимално кога ќе посака. Популарната... Source link

Во пожар делумно изгоре куќа во Маџари

Во пожар што избувна попладнево делумно изгоре куќа на улицата „1“, кај стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.   Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информира дека добиле повеќе телефонски дојави за пожарот и...

Следете не

9,402FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе