Sunday, September 2, 2018

Дали овие Вежби навистина помагаат за ефикасно отстранување на целулитот?

Секогаш жените се борат со изгледот на "кора од портокал", во пределот на бутовите и задникот, а понекогаш и на други делови од телото. Особено на почетокот на летниот период, жените закажуваат...

Мокрите додека се туширате? – Докажано е, вие сте херој и генијалец, а еве...

Сигурно некогаш сте мокреле додека сте се туширале но не ви било пријатно тоа да го кажете, сега тоа гордо можете да го признате. Поради чудното и за некого неверојатно однесување за...

Како до работа во Малта со македонски пасош

Малта важи за една од најпопуларните дестинации за работа ова лето Изминативе пет години Малта е омилената дестинација за работа на голем број Македонци, особено за младите. Малта нуди можност за изнаоѓање...

Девет совети од агент на тајните служби за да го “прочитате” секој човек

Способноста да ги читате другите луѓе може многу да ви помогне во комуникацијата. Лара Кај, која 23 години работела како ФБИ агент кажува: “Не треба да бидете првокласен детектив за да...

7 улоги на скопски фраер

Кога ќе размислам подобро , Скопје има страшно голем потенцијал снимање филмови, толку многу глумци не сум видела на едно место… А улогите се страшно смешни: 1. Улога на зјапач во диско – Држи...

СКОПСКИТЕ ГЛУМИЦИ

Па добро на ваше огрномно задоволство и барање им дојде редот и на девојките… Тамтараммм мажи радувајте се не сте само вие глумци… Еее какви има.. змии братче змии… Прочитав еден...

Вие шо пиете само флаширани води, нискомаслени јогурти и…

https://www.facebook.com/Keyreal.Vlaoxination/posts/10204285820066258
Победа!

Победа!

Source link

Обожавателка на Дизни создава свои верзии од анимираните принцези

Виц - Мамо, што е љубовница? - Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет. - А љубовник? - Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти. window.fbAsyncInit=function(){ FB.init({appId:'115414118478765',status:true,cookie:true,xfbml:true,channelUrl:'http://www.femina.mk/channel.html'}); };(function(d){var js, id...
blejk-lajvli-znae-kako-da-nosi-odela-i-da-izgleda-zhenstveno-foto-01.jpg

Блејк Лајвли знае како да носи одела и да изгледа женствено (фото)

Каде и да се појави, Блејк Лајвли изгледа беспрекорно од глава до пети. Последно го сврте вниманието кон неа кога пред неколку дена смени 5 различни одела во само еден викенд и...

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

Бугарскиот историчар Тодоров: Заедничка историја не значи „еден народ, две држави“...

Бугарскиот историчар Тодоров: Заедничка историја не значи „еден народ, две држави“ Бугарскиот историчар Тодоров: Заедничка историја не значи „еден народ, две држави“ - Magazin „Во македонските...