Sunday, September 2, 2018
Home Исхрана и Рецепти

Исхрана и Рецепти

Еве зошто физички активните мажи треба да консумираат ананас

Многумина кои тренираат се свртуваат кон различните протеински напитоци, но фитнес експертите предлагаат консумирање на ананас кој може да биде одличен оброк за мажите кои живеат активен живот. Доколку можеме да им...

Намалете ги маснотиите во крвта: Напивка што ги убива триглицеридите

Намалувањето и отстранувањето на маснотиите од крвта е честопати макотрпен процес. Лековите за регулирање на триглицеридите воглавно бараат долгорочна примена, поради што голем број луѓе губат трпение. Доколку и вие сте нетрпеливи,...

Уморни сте, нерасположени, се дебелеете? Можеби ви недостасува овој минерал

Недостатокот на јод во организмот се манифестира со лоша концентрација, недостаток на енергија, екстремен замор, депресија, лош тен, опаѓање на косата и слаба и кршлива коса. Освен тоа, може да дојде и...

Веднаш запишете го рецептот: За 7 дена го топи салото околу стомакот, еве како...

Магична смеса: За недела дена го топи салото околу стомакот! Многу луѓе имаат еден ист проблем, односно се борат со вишок килограми во пределот на стомакот. Доколку дојде до преголемо натрупување маснотии, постои...

Три идеи за лесна летна вечера

Летото е време за лесни и не многу калорични оброци со кои ќе се чувствувате сити, но не прејадени. Ако вашата цел е плус и да намалите некој килограм, овие рецепти...

Отстранете ги болките во грбот со овој рецепт со лук

Болките во грбот го мачат секое трето лице, а особено во поладните денови, бидејки рбетот не ја сака зимата. Ако и вие го имате овој проблем, особено во долниот дел од...

Овој зеленчук е крал на детоксот, со него Вашиот црн дроб ќе работи како...

Прочистувањето на организмот е препорачливо и пожелно без разлика на годините, а сега максимално користете ја зелената разновидност на пазарот. Доколку на листата ја додадете оваа намирница ќе имате максимален ефект...

Уживајте во чоколадата без грижа на совест

Науката тврди дека чокладата им помага на луѓето, така што ги стимулира ендофринот и сератонинот во мозокот, што нас нè прави посеќни и поопуштени. Сепак, и покрај целата нејзина добрина, луѓето...

Ефектот од јаглехидратите и зошто да ги избегнуваме

Не сите јаглехидрати се исти. Многу видови храна од цело зрно содржи висок процент на јаглехидрати, а сепак се здрави и со високи хранливи вредности. Од друга страна, рефинираните или прости јаглехидрати...

Една лажичка од ова масло дневно го намалува ризикот од рак и инфаркт

Само една супена лажичка од ова масло на ден може да ви помогне да живеете подолго, тврдат експертите. Станува збор за маслиновото масло, кое е клучна компонента на медитеранската исхрана и...

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе