Sunday, September 2, 2018
Путин: Инфраструктурата на НАТО сѐ поблиску, Русија мора да одговори

Путин: Инфраструктурата на НАТО сѐ поблиску, Русија мора да одговори

Москва, 22 август 2018 (МИА) - Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека НАТО ја придвижува својата воена инфраструктура поблиску до руските граници, поради што Москва како одговор на тоа треба...
Казни до 1.000 евра ако изнесете камења од плажа во Грција

Казни до 1.000 евра ако изнесете камења од плажа во Грција

Властите на островот Скијатос сакаат со високи казни да ги сочуваат белите камења кои природата ги мазнела со векови, а туристите ги земаат во џебови и така сериозно го нарушуваат изгледот...

Научници ви го ругаат кокосовото масло

Карин Мајклс во своето предавање без никаков сомнеж нагласува дека кокосовото масло во прехранбена смисла не е ни најмалку здраво. Претходно, Американската асоцијација за срце предупреди да се избегнува користење кокосово...
68-godishniot-richard-gir-uzhiva-so-33-godini-pomladata-sopruga-vo-kapri-foto-01.jpg

68-годишниот Ричард Гир ужива со 33 години помладата сопруга во Капри (фото)

Освојувачот на многу женски срца, Ричард Гир се ожени со Алехандра Силва во април, по 4-годишна врска, а сега се на романтично бегство во Капри, Италија. Инаку тие првпат се појавуваат во...
САД, Велика Британија и Франција се заканија со соодветни мерки при нов напад во Сирија

САД, Велика Британија и Франција се заканија со соодветни мерки при нов напад во...

САД, Велика Британија и Франција ветија дека ќе преземат соодветни мерки доколку сириската влада изврши нов хемиски напад. Изјавата беше дадена по повод петтата годишнина од инвазијата со сарин во предградие на...
Бугарија е куса за илјадници наставници

Бугарија е куса за илјадници наставници

Новата учебна година Бугарија ја дочекува со страшен дефицит од дури 4.000 учители, наставници и педагози. Од тоа, 650 недостасуваат во Софија каде особено тешко се наоѓаат кадри за пополнување на...

Поранешниот адвокат на Трамп се нагоди на суд околу неправилностите во кампањата

Си-ен-ен јавува дека 51-годишниот Коен се предал на ФБИ. Требало да се јави во вторик до 16 часот по локално време пред сојузниот суд на Менхетн, открил вработен на судот за...
Трамп

ТРАМП ЌЕ ЈА ДЕПОРТИРА МЕЛАНИЈА АКО ГО ОСТАВИ!

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ја држи својата трета сопруга Меланија Трамп како заложник во Белата куќа и ѝ се заканува дека ќе ја протера од Америка ако се разведе од...

Ципрас се обрати од Итака: Грција помина низ модерна одисеја, нема повеќе уцени…

Ципрас денес се обрати од западниот остров Итака, родното место на Одисеј, чие митско десетгодишно патување го отпеал Хомер, пренесе АП. „Од 2010 година, Грција помина низ модерна одисеја“, рече Ципрас во...
Европо, вакцинирај!

Европо, вакцинирај!

Експерти на Светската здравствена организација ја повикаа Европа сериозно да се зафати и посвети на вакцинирање против сипаници откако на континентот почна да се случува драма со нивно ширење. Source link

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

Нов трејлер за „Venom“ со Том Харди

Првиот тизер од пред неколку недели не ни го даде она што го сакавме, злобниот симбиот познат по филмовите и стриповите за Спајдермен. Но,...