Thursday, October 4, 2018

ЗОШТО ТАА СТЕНКА ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС?

Мислите дека таа не може да се воздржи и мора да испушта гласни звуци, посебно кога доживува оргазам? Се лажете. Истражувањата покажуваат дека врисоците на уживање се само намерен комплимент за...

Совети како да издржите подолго во сексот

Во ера кога времето чини пари, педантните статистичари пресметале дека просечниот сексуален однос трае 11 минути. Без оглед дали сметате дека тоа е прекратко или можеби предолго, имајте на ум дека поголемиот...

Време е за соба која ќе ги зголеми вашите сексуални апетити: Еве за што...

Преуредете ја својата соба, така што ќе ја направиме вистинска оаза за сексот. Не е потребно посебно трошење, доволно е да го направите ова. Фрлете ги непотребните работи Многумина прават грешка и од...

Групен секс – тоа ми беше најлошиот секс во животот

„Во оргија неизбежно е да се допрат делови од туѓи тела кои инаку не би сакале да ги допрете, телесни течности има насекаде, како и многу искористени кондоми“, се некои од...
Ако некогаш сте помислиле да се спуштите на колена пред некој колега – не сте сами: За ова фантазира секоја втора жена!

Ако некогаш сте помислиле да се спуштите на колена пред некој колега – не...

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Македонија денес. Утврдено е дека дури 11 проценти фантазираат за секс со шефот, а 42 проценти си замислуваат жешки сцени...

Дали наутро ви е до ова? Еве зошто треба да го практикувате утринскиот секс?

Сексот ја забрзува циркулацијата, го намалува крвниот притисок, ја ублажува главоболката, ја подобрува самодовербата, го подобрува сонот, го јакне имунитетот и ги согорува калориите. Се прашувате зошто би требало да практикувате...
predizvikuvacki-ilustracii-koi-ke-gi-razberete-samo-ako-ja-vklucite-fantazijata-001.jpg

Предизвикувачки илустрации кои ќе ги разберете само ако ја вклучите фантазијата (18+)

Анонимен уметник од Франција со само неколку линии ќе успее да ви ја вклучи фантазијата и ќе ве натера да мислите на секс. Кој би рекол дека за секси илустрации треба само...

Зошто понекогаш сме тажни дури и после добар секс?

Тагата после секс се појавува и кај жените и мажите. Некогаш, ова чувство потсетува на почетна фаза на депресија и анксиозни расположенија. До депресија и тага после секс доаѓа кога се ослободува...

Љубовни грешки кои не смеете да ги правите на почетокот на врската!

Иако сите сакаме грижлив партнер, некој сигурен и кој прави сè што би нè развеселило и ќе покажува колку сме му важни, понекогаш е подобро постепено да ги откриваме емоциите и...

Како изгледа жена која е долго без секс

Фразата дека „на нервозните жени им фали…“, се користи не само на балканот туку и во целиот свет. Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по...

Следете не

9,519FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -
loading...

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе