Sunday, September 2, 2018

Младиот фан на Марсеј кој стана вирален хит, го крена на нозе Велодром со...

Марсеј и Рен вчера одиграа возбудливо реми со четири погодока, но пред да започне мечот, шуото го украде еден млад фан на домаќините. Навивачот на Марсеј требаше само почесно да го изведе...

Пандевци не го даваат првото место, Вардар од пенал ја доби скопската пресметка (ФОТО)

Академија Пандев останува прволигашки лидер и по третото коло, како единствен тим со максимален ефект од девет бодови, откако попладнево најмладиот макеоднски прволигаш успеа да го победи и европретставникот Шкупи со...

КАКВА ЦАРИЦА Е НАТАША, ДАДЕ ГОЛ ОД КОРНЕР АМА ПО ВТОР ПАТ

Што чудна (фудбалска) земја ќе бевме. Скоро 30 години не можеме да стасаме до пласман на едно Европско, клупскиот фудбал ни е тиња, женскиот како да не постои, а сепак имаме...

Османи: Не го заслуживме овој пораз, имаме шанси да го поминеме Розенборг

Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи вели дека неговиот тим не заслужил пораз од 3-1 бидејќи бил рамноправен противник со домаќинот, тој се надева дека може да ја анулираат негативата во Скопје Шкендија...

Казираги е убеден: Роналдо нема да даде 40 голови во Серија А

Големата супер ѕвезда, Кристијано Роналдо ова лето пристигна во таборот на Јувентус со цел влез во нова успешна авантура во која одново ќе покаже дека е меѓу најдобрите на светот. Нормално со...

Зидан им се доверил на пријателите, го мерка тренерското столче на Мурињо во Јунајтед

Дејли мејл пренесува дека Зинедин Зидан очекува да добие понуда од Манчестер јунајтед доколку Жозе Мурињо заработи отказ, Французинот е заинтересиран да стане нов предводник на „Ѓаволите". Според обложувалниците, Жозе Мурињо е...

Сари најдобро ја објасни разликата помеѓу Премиерлигата и Серија А

Тренерот на Челси, Маурицио Сари, успешно ја почна својата авантура во Англија, откако по две одиграни кола има освоено шест бода. Сари смета дека неговата екипа може да напредува уште многу, а...

Втор пораз во низа на домашен терен, Швајцарија во пет сета ја совлада Македонија

„Црвено-жолтите“ направија чекор наназад во трката за место на ЕП 2019 откако вечерва загубивме од Швајцарија, репрезентација која на хартија важеше за аутсајдер во нашата група. Македонија одлично го почна натпреварот и...

Ѓорческа го мина првото коло од квалификациите за УС Опен

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лига Ѓорческа го мина првото коло од квалификациите за последниот овогодишен  Гренд-слемт турнир на УС Опен. Ѓорческа попладнево по голема борба забележа победа над  Американката Лорен Дејвис која...

„Бомбазо“ од Шпанија, ПСЖ нема пари за Мбапе, Реал го „краде“ Французинот!?

Новинарот Пипе Естрада најави „бомбазо“ и можен трансфер на Килијан Мбапе на Сантијаго Бернабеу. Тој пренесе дека клучен датум е 27. август и наводно ПСЖ до тогаш треба на Монако да...

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

Измамите на банкоматите се почести: Еве како да се спасите!

Еве на кој начин да препознаете дали некој поставил замка на банкоматите… Измамите на банкоматите сè почести: Еве како да се спасите! Повеќето од нас попрво...