Saturday, October 6, 2018
Home Технологија

Технологија

Дали батеријата на новите модели на iPhone е навистина толку слаба?

Дојде време и за првите тестови на батериите на новите модели на iPhone. Што велат резултатите од тестирањата на iPhone XS и...

Родригез со опомена до Ковач: Ние не сме ти Франкфурт

Фудбалерот на Баерн Минхен, Хамес Родригез, е последниот во низата играчи кои искажаа недоверба кон новиот тренер на тимот, Нико Ковач. Хрватот е на мета на медиумите поради лошите резултати,...

Клучот на универзумот, изволте | Off

Ќе го имате клучот на универзумот ако успеете да убедите некого да го изгледа следново видео кое открива дека големата тајна на универзумот е во бројките 3, 6...

Не може саем без нив: Девојките од Париз 2018 (Фото)

Иако ги нема во она светло како што бевме навикнати порано, некои дури и во не довоолно вкусни здолништа, сепак традицијата покрај возилата да има убавици...

Кои се главните новини во Windows 10 October 2018 Update?

Windows 10, за разлика од претходните...

Талентирани дечиња ќе ве одушеват со акробатски настап во воздух

• Петок, 05 Октомври 2018 Катја и Никита се мали акробати со голем талент. Гимнастичарите од Украина бестрашно изведуваат опасни акробации во воздух и мамат комплименти со своите настапи. Тие беа...

Познат келнер открива: Да сум на ваше место, никогаш не би ги порачал овие...

Познатиот келнер, но и комичар Тим Дан од Њујорк откри 5 пијалоци кои тој никогаш не би ги порачал во кафуле. Мохито Според него, ќе добиете лоши и неквалитетни состојки како сушено...

Во недела „Скопје трча на 10 км“ – Хуманитарна трка за младинците од СОС...

Претстојната недела во Скопје ќе се реализира трката „Скопје трча 10 километри“. Државна видеолотарија на Република Македонија како општествено одговорна компанија го препозна хуманиот карактер, па реши да даде свој...

Следете не

9,523FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -
loading...

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

Фејсбук воведува новитет поради кој многумина ќе се откажат од социјалната...

Фејсбук во изминатите неколку недели спроведувал истражување на пазарот кое би требало да им даде одговор на прашањето дали да се воведе опција за...