Sunday, September 2, 2018
Хомер Симпсон ако е вистински човек - Симпатичен или страшен човек

Хомер Симпсон ако е вистински човек – Симпатичен или страшен човек

Ликот на Хомер Симпсон не се изменил многу изминативе 29 години и неговите фанови се задоволни и среќни поради тоа. Но, додека Хомер на некој интересен начин е симпатичен, ова сигурно нема...
Блејк Лајвли

Блејк Лајвли во ПЕТ костуми го промовира новиот филм

• Понеделник, 20 Август 2018 11:50 Кога ги промовира своите филмски дела, Блејк Лајвли огромен акцент става на стилските избори. За време на промотивната турнеја за „A Simple Favor“, популарната актерка го...

Проекција на „Другата страна на се“ вечерва на „МакеДокс 9“

Во рамки на филмската програма на „МакеДокс 9“ вечерва од 21 часот во Куршумли-ан ќе бдие прикажан филмот „Другата страна на сѐ“ на српската режисерка Мила Турајлиќ. По „Синема Комунисто“, ова е...

25 легендарни филмски сцени што биле невозможни за снимање

Понекогаш и наједноставната сцена може да се покаже како најкомплицирана и да одземе најмногу време од распоредот за снимање. Овие легендарни сцени во уште полегендарни филмови се покажале како вистинска ноќна мора...

Binge – апликација која ќе ви помогне во изборот на филмови

Binge e нова социјална мрежа креирана од Македонски девелопери. Mобилната апликација е достапна за Android и iOS платформите и претставува социјална мрежа по принципот following / followers. Нејзината цел е да ви...

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Веќе четврта недела по ред, акционата авантура „Rampage“, се наоѓа на самиот врв на листата на најпиратирани филмови на неделата. „Rampage“ се чини дека ги освои срцата на љубителите на ваков жанр...

Пристигна трејлерот за ,,најстрашниот филм за 2018 година”

Компанијата „Ворнер Брос“ го објави првиот трејлер за филмот „Калуѓерка“ („The Nun“), а овој филм е опишан како најстрашниот за 2018 година. -Кога млада калуѓерка во Романија ќе изврши самоубиство, Ватикан ќе...

Нов трејлер за „Venom“ со Том Харди

Првиот тизер од пред неколку недели не ни го даде она што го сакавме, злобниот симбиот познат по филмовите и стриповите за Спајдермен. Но, во новиот трејлер можеме да ги видиме...

„Брзи и бесни 9“ најверојатно без Карпата

Актерот Двејн Џонсон, попознат како „Карпата“, изјави дека „не е сосем сигурен“ дали ќе се врати во деветтиот филм од серијалот „Брзи и бесни“. Проблемите започнале уште на снимањето на „Брзи и бесни...

Соблечи ја блузата и покажи ми ги градите – скандал го тресе Холивуд!

Холивудската актерка и пејачка Џенифер Лопез откри дека била сексуално вознемирувана на почетоците нсвојата кариера за да добие улога во фил. Таа раскажала дека се работи за позната личност од светот...

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

СИНОПТИЧАРИТЕ ИЗЛЕГОА СО НАЈНОВА ПРОГНОА: ЕВЕ ТШО СЕ НАЈАВУВА СО ВРЕМЕТО

Времето денеска ќе биде претежно облачно и релативно топло со умерен до засилен југоисточен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе има повремен...