Samsung планира да најави два нови буџетски Android смартфони оваа есен во Galaxy J Prime серијата..

loading...

Станува збор за следбеници и подобрени верзии на сегашните Galaxy J4 и Galaxy J6. Главната промена помеѓу сегашните и новите уреди, покрај името, ќе биде во внатрешноста.

Додека Galaxy J4 and J6 доаѓаат со Exynos процесори, Galaxy J4 Prime и J6 Prime наводно ќе имаат Snapdragon процесори. Истотака, ќе работат на понова Android верзија. Иако и двата уреди се веќе ставени на Samsung Vietnam страна, повеќе детали за нивните спецификации не се познати. 

Она што знаеме е дека Холандија и Виетнам ќе бидат меѓу првите земји кои ќе ги добијат новите J4 Prime и J6 Prime. Цената нема да биде повисока од 200 евра. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на
условите за преземање, кои се објавени тука.

Не пропуштајте:

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here