Monday, September 3, 2018
Home Tags шоубизнис

Tag: шоубизнис

Следете не

9,420FansLike
500FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

Прочитај п

Sponsored Content

овеќе

Научници од МИТ го создале Норман – робот психопат кој е...

Научници од институтот за технологија во Масачусетс (МИТ) создале вештачка интелигенција која ја "хранеле" со морничави и насилни содржини од социјалната мрежа Редит. Вештачката интелигенција...